HomeLink Ülemaailmne Koduvahetus

HomeLink Koduvahetus

<< Tagasi esilehele

HomeLink – ela reisil nagu kodus!

Eestlaste koduvahetuse kogemusi

Loe perekond Villigu (EEA12) ja perekond Vaikmaa (EEA24) suurepärastest reisielamustest.


Perekond Villig Londonis ja Kopenhaagenis

Liitusime koduvahetusega 2 aastat tagasi ja selle aja jooksul oleme käinud kahel koduvahetusega reisil – Londonis ja Kopenhaagenis. Mõlemad meie koduvahetusega reisid on seni olnud Euroopasse n-ö "pikad nädalavahetused".

Kaugematesse piirkondadesse ei ole seni vahetusi planeerinud, sest inimesed soovivad tavaliselt pikemaid reise päris pikalt ette planeerida, kuid meie töö iseloomu tõttu ei ole see seni olnud võimalik. Seetõttu on oluline oma kuulutuses täpselt oma võimalused ja ootused kirjeldada, et teised koduvahetajad teaksid millised on teie võimalused ja ootused reisi toimumise aja ja pikkuse kohta.

Victoria

Meie mõlemad koduvahetuse kogemused on olnud väga positiivsed!
Esimesel korral Londoni perega kodu vahetades ei osanud väga midagi oodata – nemad jõudsid kohale varem, saime neile võtmed anda ja kogu elamise ära näidata.  Seejärel lendasime ise Londonisse.

Pererahva poolt oli ette valmistatud vahva juhend, kus kirjas kõik olulised asjad, mida vaja võiks minna (alates kodumasinate kasutamisest, prügiveost kuni torumehe ja hambaarsti kontaktideni). Koduvahetuse puhul on heaks tavaks jätta külalistele veidi süüa-juua, et sisseelamine mõnusamalt läheks. Londoni elamine oli vaikses piirkonnas, kust kesklinna sai bussiga 15-20 minutiga. Jäime oma reisiga igati rahule!

Teine koduvahetus oli meil 2005. aasta sügisel Kopenhaagenisse, kus meie elamine asus linna ääres uues elurajoonis. Linna jõudmiseks oli vaja jalutada 10 minutit rongijaama ja sealt rongiga ca. 25 minutit kesklinna. Pererahvas lubas meile lahkesti oma jalgrattaid, millega oli mugav liikuda nii poodi kui ka linna. Rattaid sai kaasa võtta ka rongidesse ja nii käisime ka meie mõlemal päeval linnas jalgratastega, mis oli väga mugav ja kiire võimalus liikumiseks. Olime Taanis 4 päeva ja jäime reisiga väga rahule.

Taani perekond pakkus kohe alguses välja sõlmida koduvahetuse leping, mis sätestab kõik olulised teemad – täpse koduvahetuse aja, kontaktandmed, võtmete vahetamise põhimõtted ja naabrite kontaktid jms. Selline leping tundus väga mõistlik, et hiljem ei tekiks arusaamatusi. Soovitame kõigile sõlmida vastav leping, mille blanketi leiate iga riigi koduvahetuse koduleheküljelt.

Martin, Mari-Liis ja Victoria


Perekond Vaikmaa Inglismaal

Juunis 2006 olime 10 päeva Inglismaal Oxfordi lähistel, Witney's. Vahetasime omavahel ka autosid.

Nii tegime palju väljasõite ümbruskonda ja kaugemale – Oxfordi, Churchilli sünnikohta Blendheim Palace, Bathi, Stonehenge, Cloucesteri ja paljudesse väikestesse romantilistesse ja kodustesse Inglismaa küladesse tüüpiliste kollastest Cotswoldsi kividest majakestega imekauni maastiku taustal.

Ka meie pisike ja armas Inglismaa kodu 100-aastases majas ning naeratavad naabrid meeldisid meile väga. Loomulikult leidsime eest hulgaliselt infomaterjali vaatamisväärsuste ja kodu enda kohta.
Perekond Vaikmaa HomeLink koduvahetus

Enne reisi vahetasime inglastega hulgaliselt meile ja helistasime.

Mõlemad pooled jäid reisiga väga rahule ja vaatamata sellele, et me pole kohtunud, saime sõpradeks. Koju tulles leidsime eest suure lillekimbu ja uue külalisteraamatu esimese sissekandega.

Augustis võõrustasime kreeklasi – loodame, et avaneb võimalus ka ise vastukülaskäigule sõita.

Katrin, Mati ja Madis